• X-box

  W naszych czasach X-box stał się niemalże tak popularny jak Playstation. Dzieje się tak dopiero od niedawna, a dokładniej – o 1999r., kiedy to pojawiły się pierwsze plotki o projekcie konsoli firmy Microsoft, które obiegły świat z niesamowitą prędkością.

  Dlaczego ta plotka zrobiła taką furorę? Otóż dlatego, że firma Microsoft nie miała wcześniej nic wspólnego z konsolami do gry, i słysząc taką informację, wszyscy zaczęli interesować się losem planowanego projektu. Z czasem dopiero wyszło na jaw, że firma chce zawalczyć o miejsca lidera w świecie konsol do gry, co było niezwykle trudne! Właśnie tak powstał pierwszy X-box. Była to pierwsza z konsol, na których zastosowano dysk twardy, przez co nie trzeba było nosić już ze sobą kart pamięci – wszystko zapisywało się wprost na konsoli. Niedługo po tym wydarzeniu, na rynek wprowadzono następcę pierwszego X-box’a – X-box 360.

  x-box

  Zintegrowano go z usługą X-box Life, która udostępniała graczom rywalizację w trybie online i pobieranie różnych dodatkowych plików i treści, takich jak gry zręcznościowe dema i filmy do gier, a nawet programy telewizyjne i niektóre filmy! Bardzo fajne gry na x-boxa 360 można dostać na game card.

  Aktualnie słyszy się plotki o tym, że firma Microsoft chce rozszerzyć X-box’a 360 o projekt Natal. Proponuje on graczom przede wszystkim możliwość gry bez gamepada. Co to oznacza? Głównie to, że będziemy mogli sterować grą za pomocą gestów i głosu. Ale to nie wszystko! Natal będzie w stanie odróżnić postać użytkownika od reszty otoczenia, a także przeanalizować jego wyraz twarzy i głos. Aby to wszystko było możliwe, do konsoli będzie trzeba dokupić zestaw z dwoma kamerami i mikrofonem. Możliwość machania imitacją prawdziwego kija golfowego lub rakietą tenisową to z pewnością ciekawe przeżycie. Mówi się, że Natal będzie przeznaczony dla tych, którzy wcześniej nie korzystali z tego typu konsol. Dlaczego? Dlatego że „starzy” gracze przyzwyczajeni są do gamepada i ciężko im będzie z niego zrezygnować.

  Post Tagged with , ,
Comments are closed.