• Gry zręcznościowe

  Gry zręcznościowe, nazywane często przez twórców potocznie „zręcznościówkami” podbiły świat już dawno temu. Są to gry, które do ukończenia których należy użyć sprytu i refleksu. Trzeba doskonale opanować operowanie klawiszami na klawiaturze i myszce, aby móc przejść do następnego poziomu. W grach tego typu liczy się przede wszystkim szybkość i trzeźwe myślenie o każdej sytuacji, jaka napotkamy będąc bohaterami gry.

   

  Tutaj liczy się ciągła akcja, brak jest sytuacji, w których gracz potrzebuje czasu na rozwiązanie zagadki lub użycia strategii. Tym właśnie gry zręcznościowe różnią się od przygodowych i logicznych. Przykładami gier tego typu są na pewno Sonic i Stick Soldiers II. W grze Sonic, gracz utożsamia się z niebieskim jeżem o imieniu Sonic. Przemierzając kolejne poziomy (w tej grze nazwane strefami dzielące się akty) pokonujemy kolejne misje.

  Gry zręcznościowe

  W każdej strefie gracz ma za zadanie jak najszybsze pokonanie planszy zbierając przy tym jak najwięcej pierścieni. Ponad to, gracz musi uważać na przeciwników w postaci robotów, które jako źródło zasilania mają w sobie zwierzątka. Zwierzątka można uwolnić poprzez pokonanie i zniszczenie robota. Inną znaną grą zręcznościową jest Donkey Kong. Chodziło w niej o przechytrzenie tytułowego Goryla i uratowanie pięknej Lady, ukochanej głównego bohatera gry. W późniejszych czasach gra ta znana była jako Mario, który jest popularny do dziś wśród najmłodszych. W jak najkrótszym czasie należy dojść do końca etapu zbierając przy tym jak najwięcej złotych monet. Oczywiście, gra Mario Bross została tak zmieniona, że tytułowy bohater mógł strzelać pociskami i stawać się większym, co powodowało, że trudniej można  go było zniszczyć. Na końcu gry oczywiście należy uratować ukochaną bohatera. Gra od zawsze cieszyła się popularnością, a dziś występuje często na telefonach komórkowych i gameboy’ach używanych przez najmłodszych.

  Post Tagged with ,
Comments are closed.