• Gry przygodowe

    Gry przygodowe kochane są przez wszystkich, którzy ciekawi są odkrywania świata i zdobywania kolejnych celów. Jest to jeden z typów gier komputerowych, w których główny nacisk położono właśnie na zwiedzanie i odkrywanie świata przedstawionego w grze, na poznawanie bohaterów i zdobywanie umiejętności oraz na rozwiązywaniu zagadek i misji.

    Większość z gier tego typu głównie przeznaczona jest na komputer, chociaż ostatnio, wiele z nich powstało z myślą o konsolach. Sama fabuła gier przygodowych często zawiera wątki, które są charakterystyczne dla światów filmu czy książki: fantasy, horrory, komedie, science – fiction. Gry przygodowe są podobne do komputerowych gier fabularnych, choć większy nacisk tutaj wywierany jest na rozwiązywanie zagadek, niż walkę z przeciwnikami. Coraz częściej jednak rozbudowuje się tego typu gry o elementy zręcznościowe, np. skakanie przez przepaści czy wspinaczka po stromych skałach, w których bohater może nawet zginąć!

    Gra przygodowa

    Zazwyczaj gry przygodowe przeznaczone sa dla jednego gracza, dlatego że trudno jest stworzyć grę w trybie multuplayer. Dlaczego? Ponieważ fabuła gier przygodowych skupiona jest na głównej postaci. Gry, w których może występować więcej niż jeden gracz należą do podgatunków prawdziwych gier przygodowych. Na dzisiejszym rynku możemy znaleźć całą masę gier przygodowych. Te, dla najmłodszych mylone są z grami typu action-adventure, które dziś zaczęto nazywać przygodowymi. Nie mają one jednak nic wspólnego z prawdziwą grą przygodową. Niektórym miłośnikom gier przygodowych przeszkadzało to, że nie ma w nich krwi, przemocy, morderstw i bijatyk. Dlatego ostatnio została do nich dodana odrobina brutalności. Dlatego właśnie gry przygodowe są najczęściej dozwolone od 12 lub 15 lat. Najnowsze, te z wiekszą ilością brutalności bywają dostępne dopiero od 18 roku życia!

    Post Tagged with ,
Comments are closed.