Gry MMO RPG

Gry online stały się bardzo popularne ostatnimi czasy. Mnóstwo ludzi z całego świata może zagrać razem w wirtualnym świecie. Dlatego powstały gry MMO RPG (ang. Massively Multiplayer Online Role Playing Game).

 

Jest to rodzaj gier komputerowych RPG, w których gracz wciela się w postać i kieruje jej działaniami. Każda z gier różni się od siebie, lecz wszystkie z nich mają podobne cechy. Główną cechą większości gier MMO RPG jest ich styl – oparty na grze fabularnej. Co to znaczy? Dokłądnie tyle, że ma się do wykonania odpowiednie misje (zadania), należy pokonać odpowiednie potwory, zdobyć pewne skarby, a wszystko po to, aby przejść dalej i zdobyć kolejny poziom gry. W większości tego typu gier występuje system rozwijania postaci, polegający na tym, że wraz ze wzrostem poziomu gry, rosną doświadczenie i umiejętności postaci.

The pride of Taern

W grach MMO występuje system nauki ekonomii oparty na handlu między graczami lub między graczami i postaciami w grze. Inną cechą jest system gildii i klanów, do których dołączają gracze, aby wspomóc grupę robiącą tą samą misję. Każdy świat w grze ma swojego Mistrza Gry, który nadzoruje każde wydarzenie w świecie gry i pozwala na niektóre akcje graczy, a niektóre koduje. Każda z gier musi posiadać administratora, który nadzoruje pracę serwera gry. Jest on zatrudniany przez twórcę, lub (często) jest to sam twórca gry. Gry MMORPG są często płatne. Opłaty polegają na comiesięcznej wpłacie odpowiedniej kwoty na rzecz doładowania swojego konta. Autorzy często wydają dodatki do początkowych wersji gry, które należy kupić samodzielnie. Poszerzają one świat gry i ilość potworów i postaci. Tego typu gry nie tylko dostarczają mnóstwa rozrywki, ale także uczą (niektóre z nich) odpowiedniego myślenia logicznego, i stosowania opracowanych taktyk.