• Gry logiczne

    Gry logiczne są uwielbiane przez tych, którzy lubią sprawdzać swoje logiczne myślenie i radzenie sobie w sytuacjach, kiedy trzeba znaleźć rozwiązania zagadek.

    Jedną z najbardziej znanych na świecie gier logicznych jest oczywiście Saper. Jest to gra, która jest w standardzie każdego kupowanego komputera z systemem Microsoft Windows. Jest to klasyczna gra jednoosobowa, napisana przez Roberta Donnera, dostępna w pasku akcesoriów. Polega ona na odkrywaniu planszy poszczególnych Pol tak, by nie trafić na minę. Na każdym z odkrytych pól napisana jest liczba min, która bezpośrednio styka się z odkrytym polem. Jeśli oznaczymy dane pole flagą, jest ono zabezpieczone przed odsłonięciem, co sprawi, że nie odkryjemy miny przypadkowo. Inną grą logiczną, a raczej logiczno – sprawnościową jest Enigma. To gra komputerowa polegająca na znalezieniu par klocków, o taki samym kolorze lub umieszczeniu kilek w przeznaczonym miejscu.
    gry zręcznościowe

    Na początku gry klocki są zakryte – jego kolor możemy zobaczyć dopiero, gdy uderzymy w niego kulką. Poza tymi, które są już sparowane, jednorazowo możemy odsłonić jeden klocek. Jeśli kolejny będzie miał ten sam kolor – para zostaje odkryta. Po drodze na gracza czeka wiele pułapek. Inna z gier logicznych jest na pewno Bridge Builder wytworzona przez Chronic Logic. Celem gry jest takie skonstruowanie mostu, aby mógł przejechać po nim pociąg, a równocześnie, żeby budowa nie przekraczała odpowiedniej kwoty. Gra posiada widok w dwóch wymiarach, a jego squele posiadają widok trójwymiarowy.  Gry logiczne nie tylko dostarczają nam wiele godzin rozrywki, ale także powodują, że rozwijamy umysł pod kątem logicznego tworzenia strategii i pokonywania misji. Gry logiczne są lubiane nie tylko przez dorosłych, którzy chcą spędzić miło czas wolny, ale także są coraz chętniej grane przez najmłodszych, którzy w ten sposób rozwijają swoje umiejętności i spryt.

    Post Tagged with ,
Comments are closed.